Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Çalışma Alanlarımız

DOĞA KORUMA

2020’de gerçekleştirdiğimiz Gönüllülük projemiz ile Demre sahillerinde nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını (CARETTA CARETTA), yuvalama alanlarında izledik ve Demre sahillerindeki yuvaların canlılık oranını değerlendirdik.

Deniz kaplumbağalarının yaşam alanlarını, tehlikeli çevresel faktörleri tespit ederek deniz kaplumbağalarını koruduk.

SPOR VE TOPLUM

LİDOSK olarak yerel ve uluslararası alanda spor etkinlikleri ve spor projeleri yürütmekteyiz. Yerelde aktif olarak yapılmakta olan branşlar; kampçılık, doğa yürüyüşleri, dağcılık, izcilik, oryantiring ve rafting'dir.

Ayrıca yerelde yürüttüğümüz ve çok ses getiren, “Hoşgörü İçin Sokak Futbolu” projemize ulaşmak için tıklayınız.

Uluslararası alanda iki ayrı spor projesi yürütmekteyiz. Active Businesses projesi, masa başında çalışan insanların sağlıklarını korumak amacıyla yürütülen bir projedir. Daha fazlası için tıklayınız.

Diğer bir spor projemiz ise “Spor İş birliği ile Dışlanma Risklerini Aşmak”.

GENÇLİK

Yenilikçi eğitim metodolojileri ve hayat değiştiren deneyimler sayesinde LİDOSK Ekibi genç yetişkinlere kendi potansiyellerini keşfetme ve geliştirme gücü verir. Avrupa ve Dünya’daki dezavantajlı bölgelerden gelen gençleri girişimciliğe, uluslararası değişimlere, kurslara, seminerlere, toplantılara vb. katılıma da teşvik etmektedir.

Gençlik çalışmalarının en çok ihtiyaç duyulan alanlarını gençlerle birlikte ele alıyoruz.

KITALAR ARASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJELERİ

LİDOSK Ekibi, Avrupa'dan, Afrika'dan ve Portekiz'den kuruluşlarla Gençlik Projeleri alanında Kapasite Geliştirme projeleri üretmekte ve yürütmektedir.
Kapasite geliştirme projeleri, Program ve Ortak Ülkelerdeki gençlik alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında çok taraflı ortaklıklara dayanan uluslararası işbirliği projeleridir. Ayrıca eğitim ve öğretim alanlarındaki organizasyonların yanı sıra diğer sosyo-ekonomik sektörlerden organizasyonları da içerebilirler.

GENÇ GİRİŞİMCİLİK

LİDOSK Genç Girişimcilik, Genç Girişimciler'in (GG) ve LİDOSK gönüllülerinin gelişimine adanmıştır.

Macaristan, Fransa, İspanya ve diğer ülkelerden Genç Girişimcilerin hareketliliğini destekleyen LİDOSK, gençlerin kendi işlerini kurmalarını, planlamalarını da desteklemeye devam etmektedir.

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ

LIDOSK Yetişkin Eğitimi Departmanı, yetişkin öğrenciler için yüksek düzeyde eğitim ve öğretim hareketliliği projeleri sunmaktadır.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang