Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

KA2 Partnerlik Projeleri

CIVIC ENGAGEMENT

Proje Hakkında

lidosk 150

Proje, gençlerin aktif vatandaşlar olarak yaşadıkları toplulukların ayrılmaz bir parçası olarak kurumlar ve hükümetler arasında sivil toplum katılımı sağlama çabalarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Projemiz, projede yer alan tüm ortak kuruluşlarla birlikte, gençlerin ve vatandaşların görüşlerinin doğrudan karar alımı ve kamu politikaları hakkında bilgi alabilmesine olanak tanıyan kalıcı ve yapılandırılmış bir diyalog oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Proje Hedefleri

lidosk 150

- Gençlerin aktif vatandaşlar olarak yaşadıkları toplulukların ayrılmaz bir parçası olarak, kurumlar ve hükümetler genelinde sivil toplum katılımını sağlamaya yönelik çabaları desteklemek.

- Gençlerin ve vatandaşların görüşlerinin doğrudan karar verme ve kamu politikası hakkında bilgi almasına olanak tanıyan kalıcı ve yapılandırılmış bir diyalog oluşturmaya yardımcı olmak.


lidosk 150

Başkanımız Osman PİŞİRİCİ ve Baş proje koordinatörümüz Halil YAVUZ, Sivil Katılım “Civic Engagement” isimli KA220-YOU projemizin Riga/Letonya’da gerçekleşen toplantısında derneğimizi temsil ediyorlar. Proje, gençlerin aktif vatandaşlar olarak yaşadıkları toplulukların ayrılmaz bir parçası olarak kurumlar ve hükümetler arasında sivil toplum katılımı sağlama çabalarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Projemiz, projede yer alan tüm ortak kuruluşlarla birlikte, gençlerin ve vatandaşların görüşlerinin doğrudan karar alımı ve kamu politikaları hakkında bilgi alabilmesine olanak tanıyan kalıcı ve yapılandırılmış bir diyalog oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Projemizin ortakları: Exploring Cultura campfire Opportunities (Norveç), Youth Center of Georgia (Gürcistan), Arte e Cultura Sociale (İtalya), Bioville (Letonya), LİDOSK (Türkiye).

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang