Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

ESC Projeleri

Romanya - Volunteering & Solidarity Camps

VSC, 2022-2023 kışında bir kısa vadeli gönüllülük aşaması uygulamayı hedefliyor. Bu aşamada gönüllüler, Maramures ilçesinde kırsal kesimde yaşayan gençler için etkinlikler düzenlemeye dahil olacaklar.


Saadet KARTAL

lidosk 150

Ben Saadet. Size ESC uzun dönem Romanya projemden, Baia Mare’den ve gönüllülüğün bana kattığı güzel şeylerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Baia Mare küçük ama arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz ve anı biriktirebileceğiniz çok güzel, güvenli bir şehir. Aynı evde birçok farklı ülkeden insanla birlikte yaşamak birlikte gezmek çok keyifliydi. Hergün farklı köy okullarına ve merkez okullarına gitmek ve çocukların gözlerindeki o merakı, ışıltıyı görmek gerçekten her şeye değerdi. Tabiki de her güzellik içinde biraz da zorluğa sahiptir. Benim için en başta farklı bir ülkenin yaşam düzenine alışmak ve dil bariyerini geçmek zorlayıcıydı ama biraz vakit geçirdikten sonra kendimdeki ilerlemeyi gördüm. Konfor alanımdan çıkmak her ne kadar en kadar zorlayıcı olsa da artık biliyorum ki Romanya Baia Mare şehri de benim bir evim.


Online Bilgilendirme Günü

lidosk 150

Derneğimizin partnerliği aracılığıyla proje katılımını desteklediğimiz Saadet KARTAL'ın Romanya'daki altı aylık ESC gönüllülüğü sürecini sizlerle paylaşma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. Saadet'in ve şu an hala İtalya'da gönüllülük yapmakta olan Sarp'ın proje deneyimlerini paylaşarak ESC programının içeriğinden bahsedip bir gönüllü olarak bu programda gençleri nelerin beklediğini ve gençlerin projelerdeki yaşam koşullarıyla ilgili soru işaretlerini giderdiğimiz verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Katılan herkese değerli vakitlerini bize ayırdıkları için teşekkür ederiz. Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle!

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang