Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Youth Exchange on Communication and English

Konum: Cristuru Secuiesc/Romanya

Düzenleyen: Youth Association from Transylvania

Tarih: 07.07.2022-14.07.2022

Bu projenin ana hedefleri dahil etme, sosyal beceriler ve girişimcilik, öğretmenlerin ve öğrencilerin kapasitelerine yardımcı olmak ve bunları geliştirmek, bağımlılıklar ve aile içi şiddetle mücadele etmek, küçük kasaba sendromlarıyla mücadele etmek ve kuruluşlar arasında yeni sinerjiler yaratmaktır.


Esin Ocaklı

lidosk 150

Lidosk Organizasyonun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya da oldukça eğlenceli, verimli ve interaktif saatler geçirdik. 2. Günden itibaren diğer ülkelerden gelen katılımcılarla güzel arkadaşlıklar kurduk. İlk günlerde İngilizce konuşmada sıkıntı çeken katılımcılar daha sonraki etkinliklerde daha rahat bir şekilde kendilerini ifade etmeye ve etkinliklere daha öz güvenli katılım sağlamaya başladılar. Kendi kültürümüzü tanıtırken farklı ülkelerin kültürlerini öğrenmek çok keyiflidi. Türk grubu olarak çok keyifli, eğlenceli ve verimli bir hafta geçirdik .Bizlere sağladığınız bu güzel fırsat ve tüm emekleriniz için çok teşekkür ediyoruz.


Çağla Uzun

lidosk 150

Lidosk organizasyonun Youth Exchange Communication and English projesi ile 7-14 temmuz tarihleri arasında Cristuru Secuisc Romanya'da hem verimli hemde çok eğlenceli vakit geçirdim. Diğer ülkelerden gelenlerle arkadaşlıklar kurup birlikte vakit geçirdik. Orada birçok etkinlik yaptık. Örneğin posterler ve afişler hazırladık. Gruplara ayrılıp sosyal medya hakkında sohbetler ettik. Open space yapıp farklı kişilerle farklı birçok konu hakkında sohbetler ettik, kendi ülkelerimizi tanıtıp sunduk. Benim için çok güzel bir deneyimdi.


Şeyma Pişirici

lidosk 150

LİDOSK organizasonunun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7 – 14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya’da çok güzel bir deneyim kazandım. Gündelik ve basit bir konuymuş gibi gözüken ama aslında yaşadığımız bu pandemiyle birlikte güncel bir sorun haline gelen iletişim hakkında konuştuk. İletişimin türleri, şekilleri, etkili iletişim gibi hayatımızın bir parçası olan ama üstünde düşünülmeyen konular hakkında tartışıp kafa yormak, insanlarla sağlıklı ilişkiler kurabilmek için iletişimin öneminin farkına varmamı sağladı. Farklı ülkelerden insanlarla tanışıp aynı zamanda İngilizcemi geliştirdim. Farklı kültürler tanıma şansı elde ettiğim bu proje eğlenirken aynı zamanda kendimi geliştirmemi sağladı. Bu güzel proje ve bize kattıkları her şey için bütün katılımcılara ve proje organizasyonuna teşekkür ederim.


Esma Günal

lidosk 150

LİDOSK Organizasyonun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya da çok güzel zaman geçirdim yurt dışından gelen katılımcılarla arkadaşlık kurup diğer ülkelerin kültürlerini öğrendim. İletişimin yolları hakkında bir çok etkinlik yaptık çeşitli grup etkinlikleri yaptık tiyatrolar düzenledik ve bu aktiviteler sayesinde ingilizcemi geliştirip kendimi daha iyi ifade etmeyi öğrendim.


Semiha Tekin Turan

lidosk 150

LİDOSK organizasyonun Youth Exchange Communication and English projesi ile 7-14 temmuz tarihleri arasında Cristuru Secuisc Romanya’da çeşitli etkinlikler ile kendimizi keşfetik. Bize verilen senaryolarla skeç yazarak hem yaratıcılığımızı, hem olaylar üzerindeki tutumumuzu, ve insanların karşısında bunu sergileyerek kendimize olan güvenimizi artırdı. Yaptığımız Open Space etkinlikleriyle, kendimizle benzer zevklere sahip insanlarla tartışıp dahada yakınlaştık. Başka ülkeler hakkında yeni şeyler öğrendik ve aynı zamanda kendi ülkemizi de tanıttık. Benim için oldukça güzel bir deneyimdi, yine bu şekilde bir projede bulunmayı çok isterim, bu projeye katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.


Sudenaz Ödemişoğlu

lidosk 150

LİDOSK Organizasyonun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya da vaktimi dolu dolu ve eğlenerek geçirdim. Diğer ülkelerden gelen arkadaşlarımız ve yapılan geliştirici etkinlikler sayesinde de ingilizce konuşma becerim gelişti. Bu etkinliklere örnek olarak ilgimize uygun olan konu seçilerek yapılan konuşma oturumları yani open space oturumlarını verebilirim. Bunun dışında iletişim ve dijital medya hakkında yaptığımız tiyatrolar, sunumlar vb. etkinleri de verebilirim. Romanya şehir gezimizde de aynı şekilde oldukça iyi eğlendik. Kültür ve dans geceleri sayesinde de daha çok kaynaşmış ve yeni kültürler tanımış olduk. Tüm bunlar icin teşekkürler.


Şerife Seyhan

lidosk 150

LİDOSK Organizasyonunun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 temmuz tarihleri arasında gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya’da oldukça eğlenceli, güzel ve faydalı vakit geçirdik. Proje kapsamında yapılan etkinlikler İngilizcemizin gelişmesi ve farklı insanlarla iletişim kurma açısından çok faydalı oldu. Örneğin “Open Space” etkinliğiyle farklı ülkelerden pek çok insanla birçok konuyu tartıştık. Bu da genel kültür ve iletişim becerilerimiz açısından oldukça yararlı oldu. Bir başka etkinlik olan “Role Play” de tiyatro becerilerimizi kullanarak değişik oyunlar ortaya çıkardık. Çok keyifli vakit geçirdik. Böyle bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Bu projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum.


Şeyda Seyhan

lidosk 150

LİDOSK organizasyonunun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya’da ingilizcemi geliştirmekle birlikte kendime çok şey kattım. Farklı ülkelerden arkadaşlarım oldu, sürekli onlarla iletişim halinde olmak ingilizcemin gelişmesinde önemli bir etken oldu bir diğer ve en önemli etken ise orada yaptığımız aktivitelerdi. Örneğin günlük hayatımızın çok büyük bir parçası olan iletişimin faydali zararlı yönleri, türleri gibi pek çok konu hakkında konuştuk ve bu konuşmalar bana özgüven ve bilgi kattı. Derslerin dışında yaptığımız ulusal dans gecesi , atıştırmalık gecesi , ana dil gecesi gibi etkinlikler ise farklı kültürleri ve tanımama yardımcı oldu. Kısacası bu proje bana çok fazla şey kattı. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.


Rozerin Nehir Alp

lidosk 150

LİDOSK organizasyonunun Youth Exchange Communication and English projesiyle 7-14 Temmuzda gitmiş olduğumuz Cristuru Secuiesc, Romanya’da ingilizceme gelişim katmakla birlikte bir sürü çok güzel yeni arkadaşlıklar edindim. Yapmış olduğumuz projelerle yeni fikirler edinerek genel kültürüme de katkı sağladım.

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang