Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

| | | |

ESC Projeleri

27 Mart – 3 Eylül 2017 Letonya AGH Projesi

 

Erasmus+ projeleri kapsamında Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) yapmak üzere ”Volunteer For Change II” projesiyle 27 Mart – 13 Eylül 2017 tarihleri arasında Letonya’ya gönüllümüz Sanem Özdemir’i gönderdik. Letonya’daki partner kuruluşumuz SOLİS TUVAK ile gerçekleşen projemizin temelini gençler ve çocuklarla yapılan aktiviteler oluşturmaktaydı.

Gönüllümüz proje boyunca gençlerin boş zamanlarını müzik, spor, resim gibi çeşitli kültürel faaliyetlere yönlendirmeyi amaçlayan gençlik merkezlerinde düzenlenen aktivitelere yardım etti. Çocuklarla yapılan yaz kamplarına katıldı. Türkçe öğrenmek isteyen Letonyalılara Türkçe konuşma dersleri verdi. Altı ay süren gönüllü hizmetinde partner kuruluşunun düzenlediği seminerlere ve konferanslara katıldı. Bazı toplantıların hazırlık aşamasında bulundu. Letonca konuşma dersleri de alan gönüllümüz sokakta, sosyal hayatın içinde öğrendiği yeni dilin avantajlarından yararlandı.

Erasmus + projelerinin temel amaçlarından olan kültürel kaynaşma ve farklı kültürleri tanımaya yönelik gerçekleşen faaliyetlere katılan gönüllümüz Letonya’nın ulusal kutlamalarını yakından izleme fırsatı buldu. Pek çok milletten insanlarla tanışıp arkadaş olma fırsatı buldu.

Her yıl farklı ülkelerden birçok gencin katıldığı Erasmus + Avrupa Gönüllü Hizmeti projeleri; gençlerin kişisel, kültürel ve sosyal anlamda gelişmelerini sağlarken güzel dostluklar kurmalarını da sağlıyor.

Letonya’da derneğimizi çok güzel bir şekilde temsil edip ülkemize mutlu bir şekilde dönen gönüllümüz Sanem Özdemir’e sonsuz teşekkürler.

kare

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 242 247 72 82

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang