Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Boosting Rural Youth Employment Based on Sustainable Agriculture

Konum: Domašov nad Bystřicí/Çek Cumhuriyeti

Organizasyon: Objektivni Evropa

Tarih: 08.05.2023-16.05.2023

Bu projenin ana fikri, yerel ve küresel ölçekte dünya gençlerini tarım konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek için farklı yöntemler önermek.

Amacı, sürdürülebilir tarım uygulamaları yoluyla ekolojik dengeye yönelik tehditleri azaltmak, gençleri bilinçlendirmek ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak ve gençleri sürdürülebilir tarımsal üretime teşvik etmektir.


Boran HAMAMCIOĞLU

lidosk 150

Harikaydı, insanlarla tanışıp sürdürülebilirlik hakkında gündelik yaşamda çok kolay kullanabileceğim şeyler öğrendim. Çek Cumhuriyeti harika bir ülke. Kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle ve diğer tüm yönleri ile beni kendine bağladı. Projenin bana kattıkları sayesinde artık normal hayatımda sürdürülebilirliğe daha fazla dikkat edeceğim. Bu fırsatı bana sunduğu için LİDOSK'a çok teşekkür ederim. Her genç mutlaka bir erasmus+ projesine katılmalı.


Burak EMRE

lidosk 150

Başından sonuna kadar proje her yönüyle çok eğlenceli ve öğreticiydi. Özellikle proje sayesinde tarım ve sürdürülebilirlik hakkında derinlemesine bilgi edinme şansım oldu. Bu proje bana birçok yönden katkıda bulundu. Bir örnek vermek gerekirse; geri dönüşüm, kompost, toprak yapısı, çevre mühendisliği vb. Bu tür konularda bilgilendirildim. 9 Günlük bir projeydi. Çok verimli bir 9 gün geçirdim.Bana bu şansı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Umarım yollarımız tekrar kesişir.


Ece KURD

lidosk 150

Öncelikle bana bu projeye katılma şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Proje sayesinde tarım hayatı, tarımsal sürdürülebilirlik, geri dönüşüm ve kompostlama gibi tarım hakkında çok şey öğrendim. Çok güzel insanlar ve kültürler tanıdım.Yeni arkadaşlar edinmek ve paylaşımda bulunmak çok keyifliydi.Güzel bir 9 gün oldu, umarım böyle güzel projelerde birbirimizi tekrar görebiliriz, teşekkür ederim.


Rüstem Oğulcan KAPLAN

lidosk 150

Benim ilk erasmus+ projemdi gerçekten güzel vakitler geçirdim , sıkıntılı bir çok şey olmasına rağmen kaldığımız yerde , insanların kendi aralarındaki iletişimleri çok güzeldi herkes kendi kültüründen bilgisinden bir şeyler katmaya çalışıyordu . Gerçekten kişisel gelişimim açısından güzel oldu bir çok yeni bilgi öğrendim, en güzel yanı tabi ki güzel arkadaşlıklar kurmuş olmam.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang