Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

PATH TO HARMONY

Konum: Riga/Letonya

Organizasyon: Esi Labs

Tarih: 29.08.2023-05.09.2023

Bu proje, katılımcılara bilinçli farkındalık temelli stres azaltma çerçeveleri ve araçları sunacak. Proje, katılımcıları bilinçli farkındalık temelli stres azaltma yoluyla kişisel gelişim, kendini kabul, kendini ifade etme ve kendini dönüştürme konularında yeni yollar bulmaya yönlendirir.

Ayrıca, proje şunları amaçlamaktadır:

● Odaklanma, konsantrasyon ve net zihin geliştirmek;

● Kişisel gelişim oturumları aracılığıyla öz-yansıtımı teşvik etmek;

● Farklı yoga stilleri ve çağdaş dans hareketlerini deneyerek sağlıklı yaşam tarzını, fiziksel esnekliği, koordinasyonu ve vücut farkındalığını artırmak;

● Yerel projeleri için yeni araçlar ve yöntemlerle donatmak.


Ömer Nalbant

lidosk 150

Bu proje muhtemelen hayatımda bir daha tecrübe edemeyeceğim bir deneyimdi benim için. Hayatımda hiç bu kadar konfor alanımdan çıkacağımı, doğayla iç içe her gün klasik müzik eşliğinde meditasyon ve yoga yapıp vegan besleneceğimi düşünmüyorum. Hayatımda ilklerin projesi "Path to Harmony". Letonya'nın kırsal kesiminde, bizden başka neredeyse kimsenin olmadığı bir bölgesinde bu projeye gittiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Daha önce bana birisi Letonya'da saunaya girip, gölünde yüzeceksin, 1 hafta vegan besleneceksin, doğayla iç içe yaşayıp böceklerden korkmayacaksın dese inanmaz ve gülerdim. Fakat bu projeyle birlikte her şeyin ilkini yaşadım. Eşsiz bir deneyim yaşadım, mütevazi yaşam altında her türlü konforumu sıfırladım. Başta tüm bunlar çok zor geldi, 1 hafta nasıl geçecek dedim ama çok zevkli ve güzel anılar biriktirerek projeden ayrıldım. Öncelikle proje boyunca birbirimize sürekli destek olup, birlikte eğlendiğimiz Türk takım arkadaşlarıma ve bize bu şansı sağlayan Lidosk ekibine çok teşekkür ediyorum.


Beray Ardıç

lidosk 150

Merhaba ben Beray. Letonya’da “Path To Harmony” isimli projede yer aldım. Proje sırasında yaşadığım şehrin kaosundan ve gürültüsünden uzaklaşıp kendime odaklanabilme imkanı buldum. Çok güzel arkadaşlıklar kurdum projenin ikinci aşamasında onlarla tekrar görüşmeyi dört gözle bekliyorum. Proje sayesinde stresimi yönetmeyi öğrendim ve tamamiyle yenilenmiş hissediyorum. Projede yaptığımız bazı aktiviteleri eve döndüğümde evde de yapmaya devam ettim ve çok faydasını gördüm. Benim ilk proje deneyimimdi bu yüzden bazı kaygılarım vardı fakat ilk olmasına rağmen hiçbir konuda zorluk yaşamadım en ufak bir sorunumun çözüme kavuşması için proje yetkilileri ellerinden geleni yaptılar hepsine çok teşekkür ediyorum. Benim için inanılmaz bir deneyimdi.Böyle bir projede yer alabildiğim için LİDOSK’a çok teşekkür ederim.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang