Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

SPEED - Tropea

Konum: Tropea/İtalya

Düzenleyen: Euro Youth Club

Tarih: 27.06.2022-05.07.2022

Bu proje, şiddet içeren aşırı görüşlere sahip gençlerin radikalleşme tehdidi ile başa çıkmayı planlamaktadır. Bu tehdide karşı sportif aktivitelerin, olumlu sosyal düşünce ve davranışları artırmak ve pekiştirmek için bir araç olarak kullanılmasını teşvik ederek, gençlik radikalleşmesine yönelik bir çözüm sunmayı amaçlamaktadır. Bu projenin tüm ortakları, gençlik liderlerinin ve gençlik çalışanlarının, maliyet etkin spor temelli müdahaleleri savunarak ve uygulayarak gençlik radikalleşmesi olaylarına cevap vermede önemli bir rol oynayabileceğine karar vermiştir.


İrem Türkeş

lidosk 150

Merhaba, ben İrem Türkeş. 27 Haziran - 5 Temmuz tarihlerinde düzenlenen SPEED projesine katılarak İtalya'nın Tropea şehrine gittim. Bu projede spor organizasyonlarında ayrımcılık konusu üzerinde durduk ve çeşitli faaliyetlerle bu konuda fikirler ürettik. SPEED benim ilk Erasmus projem ve bana farklı kültürler tanıma imkanı, yeni dostluklar, güzel bir anı ve oldukça faydalı bir tecrübe kattı. Bu fırsat için LİDOSK ve ev sahibi kuruluşa teşekkür ediyorum. Yeni deneyimler sunan Erasmus projelerini herkese tavsiye ederim?


İrem Aksoy

lidosk 150

Merhabalar ben İrem Aksoy. 27 Haziran - 5 temmuz arası İtalya'nın Tropea şehrindeki gençlik değişimi projesine katıldım. Zaman zaman guruplar halinde beyin fırtınası yaptığımız hem eğlenip hem öğrendiğimiz bir proje deneyimi yaşadım. İlk defa İtalya'ya gelme şansını projeyle yakaladım. Dünya'nın farklı yerlerden kişilerle tanışıp sporla ayrımcılığın önlenmesi için farkındalık oluşturma etkinlikleri yaptığımız dolu bir hafta oldu. Bu fırsatı bana tanıdığı için LİDOSK ekibine teşekkür ediyorum.


Emirhan Tekin

lidosk 150

Öncelikle şunu söylemeliyim Tropea harika bir yer. Burada bir proje yapılması beni çok sevindirdi. Burada proje aracılığıyla çok iyi insanlarla tanıştım. Spor ve insan hakları konusunda çok yararlı aktiviteler yaptık. Tropea'da bu açıdan çok güzel ve uyumlu bir yer olmuş. Deniz sayesinde çok güzel su sporları yapabildik. Yine proje sayesinde çok farklı kültürlere sahip ülkelerin vatandaşları olarak birbirimizin ne kadar birbirmize, insan olarak benzediğini keşfettik. İtalyan yemeklerinin de lezzetinden bahsetmesem olmaz. Harika yemekleri var, bol bol pizza makarna yemeye çalıştık. Tabii ki dondurma da. Son olarak şunu söyleyebilirim, bu proje sayesinde hem projenin amacı olan spor ve insan hakları hakkında bilgilerimizi geliştirken, hem de çok keyifli vakit geçirdiğimizi söyleyebilirim.


Elif Ateş

lidosk 150

Merhabalar, ben Elif. Haziran ayının sonlarında İtalya’nın kıyı kesimlerinde bulunan Tropea şehrinde gerçekleşen projeye katıldım. Küçücük ve kendine has bir havası olan bu şehirde eğlenerek etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Temel olarak sporla beraber ayrımcılığı nasıl aşabileceğimizi konuştuk. Birbirimizin milli sporlarını yaparak başka kültürlerin sporlarına da öğrenmiş olduk. Benim için çok keyifliydi ve aktivitelerden geri kalan vakitte de şehirde arkadaşlarımla dolaşmak çok hoştu.


Beyzanur Eğerci

lidosk 150

Merhaba, ben Beyzanur. 27 Haziran - 5 Temmuz 2022 tarihleri arasında İtalya'nın Tropea şehrinde gerçekleşen SPEED projesine katıldım. Bu proje sayesinde çok iyi insanlarla tanıştım, yeni arkadaşlıklar edindim ve sporun ayrımcılığı engellemek için kullanılması konusunda yeni fikirler edindim. Hem eğlendiğim hem öğrendiğim çok güzel bir projeydi. İleride başka Erasmus + projelerine katılmak için sabırsızlanıyorum. Bana bu imkanı sunduğu için Lidosk ekibine çok teşekkür ederim.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang