Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Youth Can Stop Radicalization

Konum: Kobuleti/Gürcitan

Organizasyon: Youth Center of Georgia

Tarih: 22.04.2023-01.05.2023

"Gençler Radikalleşmeyi Durdurabilir" amaç dışlanmış gençlere ulaşmak insanlar, çeşitliliği geliştirmek için, kültürlerarası ve dinler arası diyalog, ortak özgürlük, insana hoşgörü ve saygı hakları ve medya okuryazarlığı, eleştirel düşünme ve gençliğin duygusu girişim. genel amacı proje şiddeti önlemektir aşırıcılık ve gençlik radikalleşmesi.


Mazlum ARCANLI

lidosk 150

Yurtdışında katıldığım ilk Erasmus+ projesi olan bu proje bana birçok harika anı bıraktı. Gerek projenin konusu olsun, gerek yaptığımız aktiviteler olsun, oldukça etkileyici ve güzeldi. Özellikle radikalleşme konusunu tiyatro oyunlarıyla canlandırdığımız aktiviteler harikaydı. Proje boyunca birçok farklı milletten edindiğim arkadaşlar ile birçok farklı kültürü tanımış oldum. Gerek Batum gezisi gerek Gürcistan yemekleri hepsi harikaydı. Bana bu fırsatı sunduğu için LİDOSK derneğine teşekkür ederim. Bu projeden sonra elimden geldiğince birçok farklı Erasmus+ projesine de katılmaya çalışacağım.


Ezgi Yaren ADIGÜZEL

lidosk 150

Bu projede çok deneyim kazandım. Radikalleşme ve birbirimizin görüşlerine saygı duyma hakkında önemli bilgiler öğrendim. Benim için etkinliklerin en iyi yanı ekip halinde çalışmaktı çünkü her oturumda farklı insanlarla farklı ekiplerimiz vardı ve farklı ve değerli fikirler ürettik. Farklı ülkelerden ve kültürlerden arkadaşlar edinmek bana birçok şey öğretti. Gürcü, Macar, Bulgar, Alman ve Mısır kültürlerini, şarkılarını, geleneksel danslarını öğrendim ve elbette her ülkeden lezzetli yemeklerin tadına baktım.


Yiğit ÇELİK

lidosk 150

"Youth Can Stop Radicalisation" projesiyle genel görüşüm oldukça iyi. Kültürlerarası deneyim benim için gerçekten önemliydi. O kadar çok harika anımız oldu ki, bunları günlük hayatımızda yapmaya gücümüz yetmezdi. Radikalleşme, kapsayıcılık ve insanları bir şeyler düşündürmeye-düşünmeye iten etmenlerle ilgili oturumlar en sevdiğim oturumlardı. Programın etkileşimi herkes için oldukça faydalı oldu. Enerji-verenler bizi güne hazırladı, oyunlar bizi daha da yakınlaştırdı, yeme-içme ve serbest zamanlar bize kendimizi yenileme fırsatı verdi. Konaklama koşulları iyiydi. Her kültürel gece mükemmeldi. Bu projede olduğum için çok müteşekkirim!


Ayşe Öykü KATIRCIOĞLU

lidosk 150

Her şey aşırı güzeldi. Orada bizi karşılayan insanlardan başlayıp etkinlikler de dahil olmak üzere. Herkes bu tarz bi deneyimi yaşamalı ayrıca Gürcistan çok güzel bi ülkeydi herkes gidip görmeli. Bu fırsatı sağladığı için LİDOSK'a çok teşekkür ediyorum.


Murat ÖZER

lidosk 150

Çok eğlenceli ve eğitici bir proje oldu. Çok güzel arkadaşlıklar edindim ve çok güzel deneyimler kazandım. Farklı milletlerden insanların ülkeleri ve kültürleri hakkında bilgi edindim ve aynı zamanda paylaşma fırsatında da bulundum. Gerçekten çok zevkliydi, iyi ki gitmişim!

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang