Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability

Konum: Cavan/İrlanda

Organizasyon: Hanrs ESL

Tarih: 18.09.2023-29.09.2023

Projenin temel amacı, 18-30 yaş arasındaki gençler arasında girişimcilik becerilerini geliştirmek, iş geliştirmeye, organize etmeye ve yönetmeye, beraberinde gelen riskleri göze alarak kar elde etmeye isteği artırmaktır.

Ayrıca, proje aşağıdaki hedefleri amaçlamaktadır:

● Girişimcilik konusunda farkındalık oluşturmak

● İyi örnekleri paylaşmak

● Sosyal sorumluluk ve girişimcilik disiplinlerini teşvik etmek

● Yerel topluluklardaki gençlerin ihtiyaçlarını araştırmak

● Farklı ülkelerden katılımcılar arasında kültürel diyalog kurmak


Hazırlık Toplantıları

lidosk 150

18-29 Eylül tarihleri arasında İrlanda'da düzenlenecek olan "Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability" adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesinin katılımcıları proje hazırlıkları için ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantıda projenin konusunu ayrıntılı bir şekilde incelenerek katılımcıların verimli proje deneyimi geçirebilmeleri ve projede aktif olabilmeleri için görev dağılımları gerçekleştirildi.


lidosk 150

18-29 Eylül tarihleri arasında İrlanda'da düzenlenecek olan "Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability" adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesinin katılımcıları proje hazırlıkları için ikinci toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantıda, katılımcılar projede sunacakları sessionlar için hazırladıkları sunumları inceleyip birbirlerine feedback verdiler.


lidosk 150

18-29 Eylül tarihleri arasında İrlanda'da düzenlenecek olan "Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability" adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesinin Türk katılımcıları proje hazırlıkları için son toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantıda projede yönetecekleri oturumlar için hazırladıkları sunumları birbirlerine sunarken aynı zamanda kültür gecesi için yapılacak hazırlıkları konuştular.


KATILIMCI GÖRÜŞLERİ


Mazlum Arcanlı

lidosk 150

18-29 Eylül tarihleri arasında İrlanda'da düzenlenenen "Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability" adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projesine katılım sağladım. Şu ana kadar katıldığım en iyi proje olarak nitelendirebilirim. Gerek katılımcılar olsun, gerek projenin konusu olsun, gerek kaldığımız yer olsun gerek yemekleri olsun her şey harikaydı. Projede edindiğim arkadaşları asla unutmayacağım. Umarım onlarla başka projelerde karşılaşabilirim. Beni gönderen organizasyon olan LİDOSK'a teşekkür ederim.


Aysima Baki

lidosk 150

Merhaba! Ben Aysima. 18-29 Eylül tarihlerinde İrlanda'nın Cavan şehrinde gerçekleşen "Social Entrepreneurial Skills for Advancing Employability" projesine katıldım. Türkiye de dahil olmak üzere 6 ülkeden katılımcıların buluştuğu bu projede dolu dolu 10 gün geçirdik. Girişimcilikle ilgili eğitimler, kültür geceleri, İrlandayı keşfetmek benim için inanılmaz bir deneyimdi. Hem kariyerim hem de kişisel gelişimime katkı sağlayan bu projede harika insanlarla tanıştım.Bu fırsatı sağlayan ve desteğini esirgemeyen LİDOSK'a teşekkürlerimi sunuyorum.


Mehmet Erdem Aysu

lidosk 150

LİDOSK ile İrlanda, Cavan'da dolu dolu bir 10 gün geçirdim. Proje boyunca farklı kültürlerden arkadaş edinmenin yanısıra projenin konusu olan sosyal girişimcilik alanında da çok fazla şey öğrendim.


Abdullah Emir Ardıç

lidosk 150

LİDOSK ekibinden grup lideri olarak projedeki grup liderimiz Mazlum Arcanlı'ya ciddi anlamda teşekkür ediyorum. Bizi her zaman bir arada tutan gerektiği yerde gerektiği feed backler ile müdahalelerde bulunan yerinde bir insandı. Hem grup lideri hem arkadaş olarak, sevgilerle..

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang