Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

| | | |

Erasmus+ Hareketlilikleri

Digital Youth Work

Konum: Rezekne/Letonya

Organizasyon: World-Our Home

Tarih: 13.06.2023-19.06.2023

Bu eğitim kursunun amacı, gençlik çalışanlarına dijital araçları ve yaklaşımları deneyimleme ve paylaşma fırsatı sağlamak, aynı zamanda gençlerle birlikte kullanırken karşılaşılan gerçeklikleri ve zorlukları gözlemlemektir.

Bu eğitimin hedefleri bunlardır

- Dijital gençlik çalışmasının fırsatlarını ve zorluklarını daha geniş bir perspektifle anlama

- Dijital becerilerin geliştirilmesi ve bunların gençlik çalışmasında nasıl uygulanabileceğinin farkına varma

- Dijital gençlik çalışması araçlarını ve metodolojilerini keşfetme ve gözden geçirme

- Geleneksel yöntemleri dijital ortamlarda deneme şansı

- Kendi uzmanlık alanınızı paylaşma ve uluslararası meslektaşlardan öğrenme fırsatları


Hamdi TEMEL

lidosk 150

LİDOKS’un katılımcısı olarak Letonya’nın Rezekne ilinde “Digital Youth Work” etkinliğine katıldım. Türkiye ile birlikte 7 farklı ülkeden katılımcılar ile bir hafta hem eğitimler aldık hem de sosyal ve kültürel programlara katılarak dolu dolu zaman geçirdik. Öğrendiğim bazı teknikleri kendi üniversitemde de uygulayacak olmaktan mutluluk duyacağım. Bu fırsatı bizlere sağlayan LİDOKS ekibine çok teşekkür ederim.

Ayrıca proje hakkında yazdığım köşe yazısını okumak isterseniz buraya tıklayınız.


Sedat KARDAŞ

lidosk 150

Erasmus+ aracılığıyla bu gençlik dijital eğitim kursunda, online ve offline dijital araçlar ve çalışmaları, bunun fırsatlarını ve zorluklarını, ayrıca hem dijital ortamda hem de yüz yüze etkinliklerde kullanılabilecek yöntem ve araçları tanıma fırsatı buldum. Üstelik bunu yaparken hem dilimi geliştirip pratik yapma şansı buldum hem de yeni yerler insanlar ve kültürler tanıma fırsatı buldum. Bütün bunları eğlenerek gerçekleştirme fırsatı buldum.


Aslı Fulin ÇALCALI

lidosk 150

Merhaba Ben Fulin! 13 - 19 Haziran 2023 tarihleri arasında Rezekne Letonya'da gerçekleşen "Digital Youth Work" isimli projede katılımcı olarak yer aldım. Bu proje kapsamında pek çok farklı ülkeden katılımcılarla birlikte dijital platformları keşfettik. Kendi organizasyonlarımızı dijitalleşme alanında değerlendirerek nelerin geliştirilebileceğini saptadık. Düzenlemiş olduğumuz kültürel gecede kendi ülkemizden getirdiğimiz ürünleri paylaşırken diğer katılımcıların getirdiklerini de deneyimleme fırsatı bulduk. Pek çok yeni bilgi öğrendiğim ve yeni platform kullanma olanağı bulduğum bu proje benim açımdan hem çok eğlenceli hem de çok öğreticiydi. Dilerim ki Erasmus+ sayesinde herkes geleneksel eğitim standartlarından uzaklaşarak bu farklı paylaşımcı eğitim ve öğrenim biçimini deneyimleyebilir. Bu süreçte yanımızda her daim desteğini hissettiğimiz LİDOSK ekibine çook teşekkürler.

Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 507 760 78 76

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang