Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

| | | |

KA1 Projeleri

SPEED - Tropea

Bu proje, sporu pozitif sosyal düşünce ve davranışları artırma ve güçlendirme aracı olarak teşvik ederek, şiddetli aşırılık yanlısı inançlarla gençlerin radikalleşmesine yönelik mevcut tehdidi ele almayı planlıyor. Bu projenin tüm ortakları, gençlik liderlerinin ve gençlik çalışanlarının, düşük maliyetli spor temelli müdahaleleri savunarak ve yürüterek gençlik radikalleşmesi olaylarına yanıt vermede önemli bir rol oynayabilecekleri konusunda hemfikirdi.

Konum: Tropea/İtalya

Düzenleyen: Euro Youth Club

Tarih: 27.06.2022-05.07.2022


İrem Türkeş

lidosk 150

Merhaba, ben İrem Türkeş. 27 Haziran - 5 Temmuz tarihlerinde düzenlenen SPEED projesine katılarak İtalya'nın Tropea şehrine gittim. Bu projede spor organizasyonlarında ayrımcılık konusu üzerinde durduk ve çeşitli faaliyetlerle bu konuda fikirler ürettik. SPEED benim ilk Erasmus projem ve bana farklı kültürler tanıma imkanı, yeni dostluklar, güzel bir anı ve oldukça faydalı bir tecrübe kattı. Bu fırsat için LİDOSK ve ev sahibi kuruluşa teşekkür ediyorum. Yeni deneyimler sunan Erasmus projelerini herkese tavsiye ederim🤍


İrem Aksoy

lidosk 150

Merhabalar ben İrem Aksoy. 27 Haziran 5 temmuz arası İtalya'nın Tropea şehrindeki gençlik değişimi projesine katıldım. Zaman zaman guruplar halinde beyin fırtınası yaptığımız hem eğlenip hem öğrendiğimiz bir proje deneyimi yaşadım. İlk defa İtalya'ya gelme şansını projeyle yakaladım. Dünya'nın farklı yerlerden kişilerle tanışıp sporla ayrımcılığın önlenmesi için farkındalık oluşturma etkinlikleri yaptığımız dolu bir hafta oldu. Bu fırsatı bana tanıdığı için LİDOSK ekibine teşekkür ediyorum.


Emirhan Tekin

lidosk 150

Öncelikle şunu söylemeliyim Tropea harika bir yer. Burada bir proje yapılması beni çok sevindirdi. Burada proje aracılığıyla çok iyi insanlarla tanıştım. Spor ve insan hakları konusunda çok yararlı aktiviteler yaptık. Tropea'da bu açıdan çok güzel ve uyumlu bir yer olmuş. Deniz sayesinde çok güzel su sporları yapabildik. Yine proje sayesinde çok farklı kültürlere sahip ülkelerin vatandaşları olarak birbirimizin ne kadar birbirmize, insan olarak benzediğini keşfettik. İtalyan yemeklerinin de lezzetinden bahsetmesem olmaz. Harika yemekleri var, bol bol pizza makarna yemeye çalıştık. Tabii ki dondurma da. Son olarak şunu söyleyebilirim, bu proje sayesinde hem projenin amacı olan spor ve insan hakları hakkında bilgilerimizi geliştirken, hem de çok keyifli vakit geçirdiğimizi söyleyebilirim.


Elif Ateş

lidosk 150

Merhabalar, ben Elif. Haziran ayının sonlarında İtalya’nın kıyı kesimlerinde bulunan Tropea şehrinde gerçekleşen projeye katıldım. Küçücük ve kendine has bir havası olan bu şehirde eğlenerek etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Temel olarak sporla beraber ayrımcılığı nasıl aşabileceğimizi konuştuk. Birbirimizin milli sporlarını yaparak başka kültürlerin sporlarına da öğrenmiş olduk. Benim için çok keyifliydi ve aktivitelerden geri kalan vakitte de şehirde arkadaşlarımla dolaşmak çok hoştu.


Beyzanur Eğerci

lidosk 150

Merhaba, ben Beyzanur. 27 Haziran - 5 Temmuz 2022 tarihleri arasında İtalya'nın Tropea şehrinde gerçekleşen SPEED projesine katıldım. Bu proje sayesinde çok iyi insanlarla tanıştım, yeni arkadaşlıklar edindim ve sporun ayrımcılığı engellemek için kullanılması konusunda yeni fikirler edindim. Hem eğlendiğim hem öğrendiğim çok güzel bir projeydi. İleride başka Erasmus + projelerine katılmak için sabırsızlanıyorum. Bana bu imkanı sunduğu için Lidosk ekibine çok teşekkür ederim.

Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Kışla mh. Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Cd. No: 118/4 07040 Muratpaşa/ANTALYA

+90 242 247 72 82

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang