lidosk 150

LİDOSK

Likya İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Likya İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (LIDOSK)

LİDOSK kültürlerarası öğrenmeyi, insan haklarını, anlayışı, aktif vatandaşlığı, gönüllülüğü, sağlıklı bir yaşam tarzı için sporu, çevre korumayı teşvik eden bir gençlik STK'sı olarak Antalya’da 2010’da kuruldu. LİDOSK, Avrupa'daki gençlik alanındaki iş birliğini geliştirmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır.

Gençleri, özellikle dezavantajlı bireyleri ve engellileri kamusal hayata aktif olarak katılmaları için teşvik ediyoruz. Ve onları inisiyatif alma, girişimci ruhu ve yaratıcılık duygularını geliştirmeleri ve kültürel çeşitlilik, sosyal uyum, sürdürülebilir kalkınma ve Avrupa'daki hareketliliklerini destekleyen her türlü ayrımcılığa karşı mücadeleye katkıda bulunmaları konusunda teşvik ediyoruz. Ayrıca insan haklarını ulusal ve uluslararası düzeyde desteklemeyi ve korumayı taahhüt ediyoruz. Gönüllülük, çalışmamızın ana alanlarından birisidir. Gönderici, Koordinatör ve Ev Sahibi kuruluş olarak akredite olduk ve yurtdışında gönüllü eylemler yapmak için 2016’dan beri yurt dışına 150'den fazla genç gönderdik. Ayrıca, 2013’den bu yana 500'den fazla gence çeşitli Erasmus + projeleri kapsamında Avrupa Fırsatı yaratarak onlara gençlik değişimleri ve eğitim kursları ile kendilerini geliştirme olanağı sağladık.

Çalışma Alanlarımız

GENÇLİK

Yenilikçi eğitim metodolojileri ve hayat değiştiren deneyimler sayesinde LIDOSK Ekibi genç yetişkinlere tam potansiyellerine ulaşma gücü verir. Avrupa ve Dünya'daki dezavantajlı bölgelerden gelen gençleri çeşitli inisiyatiflere, uluslararası değişimlere, kurslara, seminerlere, toplantılara vb. dahil ettik.

Hem gençleri hem de gençlik çalışanlarını içerdiğimiz için gençlik çalışmalarının en çok ihtiyaç duyulan alanlarını ele alıyoruz.

KITALAR ARASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJELERİ

LIDOSK Ekibi, Avrupa, Afrika ve Portekiz'den kuruluşlarla Gençlik Projeleri alanında Kapasite Geliştirme geliştirmekte ve yürütmektedir.
Kapasite geliştirme projeleri, Program ve Ortak Ülkelerdeki gençlik alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında çok taraflı ortaklıklara dayanan uluslar arası işbirliği projeleridir. Ayrıca eğitim ve öğretim alanlarındaki organizasyonların yanı sıra diğer sosyo-ekonomik sektörlerden organizasyonları da içerebilirler.

SPOR VE TOPLUM

LIDOSK Spor Uzmanları, olumlu sosyal etki yaratmak için farklı ulusal ve uluslar arası spor yenilik projeleri konusunda bireyler ve kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır.
"Fair Play" projemiz gibi sporla ilgili projeler yapıyoruz. Daha fazlası için; Buraya Tıklayın 

Genç Girişimcilik

LIDOSK Genç Girişimcilik, Genç Girişimciler (GG) gençliğinin ve Lidosk Gönüllülerinin gelişimine adanmıştır.

Macaristan, Fransa, İspanya ve diğer ülkelerden Genç Girişimcilerin hareketliliğini destekliyoruz, çünkü kendi işlerini kurmayı kesin olarak planlamayı destekliyoruz veya son üç yıl içinde iki tane başlattık ve devam ediyoruz.

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ

LIDOSK Adult Education Department is delivering high level of education and training mobility projects for adult learners.

Ekibimiz

 • Osman PİŞİRİCİ

  Osman PİŞİRİCİ

  LİDOSK Yönetim Kurulu Başkanı
 • Halil YAVUZ

  Halil YAVUZ

  AB Projeleri Sorumlusu
 • Onur ÇALIŞKAN

  Onur ÇALIŞKAN

  Proje Koordinatörü
 • Szandra VARJU

  Szandra VARJU

  Erasmus Genç Girişimcisi
 • Eva Melinda MESZAROS

  Eva Melinda MESZAROS

  Erasmus Genç Girişimcisi
 • 1

 

lidosk 150

 

Likya İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü

Varlık Mah. Hızır Resi Cad. 179. sok. No: 7/3 M. Esat Oğuz apt. Kat: 2 D: 9 Muratpaşa/ANTALYA

+90 242 247 72 82

info@lidosk.org.tr

 

Aktif Dil / Active Lang